انتخاب رشته رایگان

اين راه ادامه دارد ...

 

یادم می آید آن روزها که وقت بیشتری برای پرداختن به ورزش و رفتن به باشگاه داشتم، بارها و بارها بعد از کلی امروز و فردا کردن، بالاخره با چند تن از دوستانم، عزم خودمان را جزم میکردیم و اسممان را در باشگاه ورزشی مینوشتیم و با انگیزه نسبتاً خوبی ورزش مورد علاقه مان را شروع میکردیم. 

اول کار خیلی خوب بود هر روز سر وقت با انرژی و شوق زیاد، با لباس ورزشی تَر و تمیز و مناسب، در باشگاه حاضر میشدیم و تا آخرین زمان ممکن از وقتمان استفاده میکردیم و اجازه نمیدادیم هیچ عامل خارجی  باعث لغو برنامه ورزشیمان شود. با دقت خاصی به برنامه غذایی خودمان توجه میکردیم و رژیمهای غذایی متناسب با فعالیتمان را رعایت میکردیم. در این بین، از هرگونه مطالعه و یادگیری مطالب علمی که میتوانست باعث موفقیت در آن ورزش خاص شود هم دریغ نمیکردیم.

اما همیشه بعد از گذشت مدتی، آرام آرام، سر و کله عوامل خارجی و جذابیتهای جانبی پیدا میشد و دونه دونه دوستانم را از میدان به در میکرد. یکی به بهانهی دیرآمدن از سر کار، یکی به دلیل پرداختن به کار مهمتر، یکی به خاطر هزینه و یکی با عذر مریضی. خلاصه هر کدام به بهانهای از ادامه راه منصرف میشد و میدان رو خالی میکرد.

حتی خیلی وقتها، بهانه های آنها، آنقدر به ظاهر منطقی میآمد که من هیچ راهی را در جهت مجاب کردن آنها برای ادامه مسیرشان پیدا نمیکردم. اینطوری بود که معمولاً من بعد از مدت کوتاهی مجبور میشدم که به تنهایی به باشگاه بروم و به ورزش مورد علاقه ام بپردازم. این موضوع همیشه برای من دو احساس متفاوت به همراه داشت. از یک طرف، ناراحت اینکه چرا دوستانم از ادامه مسیرشان منصرف شدند، و از طرف دیگر، خوشحال از اینکه هنوز  ثابت قدم به کارم ادامه میدهم. راستش را بخواهید حتی گاهی از اینکه مانند دیگران به سادگی از میدان بیرون نرفتم، احساس غرور عجیبی میکردم و به خودم میبالیدم.

اما این غرور و بالندگی معمولاً مدت زیادی طول نمیکشید و همیشه قبل از اینکه فرصتی باشد تا به اندازه کافی قرق غرور خودم بشوم، سر و کلهی مانعی پیدا میشد که من در مقابل آن مانع، ضعف داشتمتعطیلات چند روزه، ایام نوروز، مسافرتها و کلاً هر وقفه و فاصله های میتوانست به سادگی تبدیل به بزرگترین مانع بر سر راه من باشد و روند فعالیتهای ورزشی من را به راحتی متوقف کند. نمیدانم چهطور میشود که هر بار یک تعطیلی پیش می آمد و یا بعد از هر مسافرت، انگار اصلاً چیزی به اسم باشگاه رفتن وجود نداشت و کلاً ورزش به فراموشی سپرده میشد. بعدها که بیشتر به این موضوع دقت کردم، متوجه شدم که این موضوع علاوه بر ورزش، در موارد دیگر زندگی من هم اتفاق میافتد و با وجود اینکه هر بار، اهدافم را با اشتیاق و شور خاصی شروع میکنم اما وقفه هایی که به هر دلیل در زندگی من رخ میهد، باعث میشود ادامه مسیر برایم جدیت و جذابیت خاصی نداشته باشه و از ادامهی آن به بهانه های مختلف، منصرف شوم.

از زمانیکه متوجه وجود این مانع بر سر راه رسیدن به اهدافم شدم، با خودم قرار گذاشتم که به وقفه هایی که در مسیر اهدافم پیش می آید، توجه بیشتری کنم و مراقب باشم که این موانع باعث توقف من نشود. در واقع، من متوجه شدم عدم وجود استمرار در پیگیری اهدافم، باعث میشود رؤیاهایم را با کوچکترین توقف و مانعی که در روند حرکتم پیش می آید، را رها کنم.

من یاد گرفتم که انسانهای موفق، دارای دو ویژگی بارز هستن:   

اولاً:همواره برای خودشان مشخص میکنند که از زندگی چه میخواند و اهداف و خواسته هایشان مشخص است.

ثانیاً:با یک تمرکز و پیگیری مستمر به سمت اهدافشان حرکت میکنند و اجازه نمیدهند هیچ مانعی آنها را از مسیر خواسته هاشان خارج کند. شناخت این دو عامل باعث شد که همواره در زندگی خودم بر این باشم که هدفمند حرکت کنم و در مسیر خواسته هایم، هرجا که با مانعی روبه رو شدم با تمرکز به هدفم و با استمرار در پیگیری بتوانم بر موانع غلبه کنم.

این روزها، هر بار که بروز یک وقفه باعث به هم خوردن روند پیگیری اهدافم و پایین آمدن انگیزه من میشود، تمرکزم را روی این قرار میدهم که هدفم چه بود و اینکه، آنچه میخوام نیاز به یک تمرکز و پیگیری مستمر دارد. درواقع، یک چیز برایم بسیار اهمیت پیدا کرده و آن هم اینکه، به هدفم برسم و تا لحظه رسیدن دست از تلاش و حرکت برندارم و همواره با خودم تکرار میکنم«این راه ادامه دارد» و این جمله را شعار خودم قرار دادم. این جمله، بسیار به من انگیزه و شوق میدهد و به خصوص، زمانیکه به هر دلیل، بهانه ای برای توقف موقت و یا کامل برنامه هایم پیدا میکنم، تکرار این جمله، من را دوباره در جاده موفقیت قرار میدهد.

پس هر جا که هستم و در هر مرحله ای از رسیدن به اهدافم هستم، یادم باشد که

این راه ادامه دارد....

ارتباط مستقیم با تیم مشاوره رضا یزدانی و دریافت برنامه ۱۲۰ روزه
09128571006 - 09128576710 - 09128576703
09128571003 - 09128576704 - 09128579893
09128576761 - 09128576763